מה חשוב לדעת כשבוחרים כספת?

תחום הכספות הביתיות וזה של הכספות המשרדיות הולכים ומתפתחים ומציגים מגוון מוצרים רחב ולכל שימוש, כספות לבית וכספות למשרד. הצורך בשמירה על רכוש יקר ערך בבית או במשרד, על מידע סודי ורגיש במשרד ועל כלים /נשקים ודברים בעלי רמת רגישות גבוה, הולך וגובר מידי שנה.

תחום הכספות הוא תחום עשיר בפתרונות המיועדים לשימושים שונים בעלי דרישות ומאפיינים ייחודיים להם, מטרת השימוש, המקום העומד לרשות הכספת, מגבלת התקציב ומגבלות נוספות. ניתן למצוא מכספות ביתיות לשמירה על תכשיטים יקרי ערך, וכספות מאסיביות חסינות אש וחסינות פיצוץ לשמירה על מידע רגיש במשרדים וחברות המעוניינות להגן על נכסיהן הרגישים ביותר.

במאמר זה נציג את הקריטריונים והמאפיינים שחשוב לקחת בחשבון כאשר בוחרים כספת:

מנגנון נעילת הכספת

לכספות של היום יש כמה וכמה אפשרויות נעילה, נעילת הכספת יכולה להיות קלה ופשוטה או מורכבת ומאובטחת ביותר, מנגנוני הנעילה הקיימים נותנים מענה לכל צורך. האפשרויות הנפוצות בשוק כיום הן:

  • מנגנון נעילה דיגיטלי.
  • מנגנון נעילה ביומטרי.
  • מנעול קומבינציה דיגיטלי.
  • מנעול כספת דיגיטלי.
  • מנעול קומבינציה מכנית.
  • מנעול מפתח.
  • מנגנון נעילה משולב.
  • מספר בריחים.

הכספות השונות מספקות הגנה מפריצה פיזית של פתח הכספת ע"י בריחים המונעים את פתיחתה, לבריחים שני מאפיינים חשובים, עובי הבריח וכמות הבריחים. ככל שיהיו יותר בריחים אשר עבים יותר כך יהיה קשה יותר לפרוץ את הכספת. ניתן למצוא כספות עם בריח אחד ועד ל 16 בריחים, קוטר הבריחים נע בין מילימטר אחד ועד 40 מ"מ.

עובי הכספת

עובי הכספת כשמו כן הוא, עובי דלת הכספת ועובי דפנות הכספת, גם כאן, ככל שהכספת תהיה עבה יותר כך יהיה קשה יותר לפרוץ אותה פיזית. ניתן למצוא כספות עם דפנות ודלת בעובי של 2 מ"מ ועד ל95 מ"מ ויותר.

מידות פנים ומידות חוץ

המידות החיצוניות של הכספת חשובות לנו כדי לודא שיש מספיק מקום למקם אותה ושניתן לפתוח את דלת הכספת בצורה נוחה, כאשר מידות פנים הכספת חשובות לנו כדי לודא מראש שהדברים אותם נרצה לשמור בה אכן יכולים להיכנס, הדבר חשוב בעיקר כאשר מדובר בכספות לאקדח או רובה או פריטים בעלי צורה וגודל מיוחדים.

משקל הכספת

למשקל הכספת יש היבט אבטחתי חשוב אשר משפיע על אופן הקיבוע שלה, על מגבלות המקום ועוד. כדי למנוע מצב בו מי שלא הצליח לפרוץ את הכספת יבחר לקחת אותה ולנסות בבית, מקבעים את הכספת ומשקלה מהווה מגבלה שיכולה למנוע פעולה כזו. כספת בעלת דפנות ועובי גדול תהיה ברוב המקרים גם כבדה ולא תאפשר הזזה שלה.

אופן קיבוע

בדרך כלל נרצה לקבע את הכספת במקום מוסתר כדי לא לבחון את עמידותה בפני פריצה בכך שהפורצים כלל לא ידעו על קיומה, אבל ישנן כספות אותן יהיה קשה עד בלתי אפשרי להסתיר, הן בדרך כלל יהיו כבדות יותר ומאובטחות יותר כיוון שברור שהן ימשכו את תשומת הלב של כל פורץ.

ניתן לקבע כספות לריצפה, לקיר, לחדר ספציפי, לארון ועוד ועוד, כל כספת, בהתאם לגודלה ולמשקלה תדרוש סביבה מתאימה, על מנת להתקין כספת קיר כבדה נידרש לוודא שהקיר יכול לשאת אותה בביטחה.

מחפשים כספת למשרד?

אצלנו בקפרה תוכלו למצוא מגוון רחב של ציוד משרדי: כסאות, מגרסות וכמובן גם כספות למשרד, כספות לבית בגדלים ובמחירים שונים, אשר יתאימו בדיוק לצרכים שלכם.

ניתן לפנות אלינו עם כל שאלה ונסייע להתאים כספת לצרכי העסק שלך, נשמח לעמוד לשירותכם ולעזור לכם למצוא את הכספת שלכם.

קטגוריות מוצרים

גלילה למעלה דילוג לתוכן