מה חשוב לדעת כשבוחרים כספת – המדריך המלא

מה חשוב לדעת כשבוחרים כספת- כל הטיפים

כספת טובה היא קודם כל הכספת הנכונה לצרכים, ולא הרבה אנשים היום יודעים מה חשוב לדעת כשבוחרים כספת.
תחום הכספות הביתיות וזה של הכספות המשרדיות הולכים ומתפתחים ומציגים מגוון מוצרים רחב ולכל שימוש, כספות לבית וכספות למשרד. הצורך בשמירה על רכוש יקר ערך בבית או במשרד, על מידע סודי ורגיש במשרד ועל כלים /נשקים ודברים בעלי רמת רגישות גבוה, הולך וגובר מידי שנה.

לפני שנתחיל להסביר לכם מה חשוב לדעת כשבוחרים כספת, נסביר לכם קצת על תחום הכספות.

תחום הכספות הוא תחום עשיר בפתרונות המיועדים לשימושים שונים בעלי דרישות ומאפיינים ייחודיים להם, מטרת השימוש, המקום העומד לרשות הכספת, מגבלת התקציב ומגבלות נוספות. ניתן למצוא מכספות ביתיות לשמירה על תכשיטים יקרי ערך, וכספות מאסיביות חסינות אש וחסינות פיצוץ לשמירה על מידע רגיש במשרדים וחברות המעוניינות להגן על נכסיהן הרגישים ביותר.

במאמר זה נציג עבורכם את הקריטריונים והמאפיינים שיתנו לכם להבין מה חשוב לדעת כשבוחרים כספת:

מנגנון נעילת הכספת

לכספות של היום יש כמה וכמה אפשרויות נעילה, נעילת הכספת יכולה להיות קלה ופשוטה או מורכבת ומאובטחת ביותר, מנגנוני הנעילה הקיימים נותנים מענה לכל צורך. האפשרויות הנפוצות בשוק כיום הן:

  • מנגנון נעילה דיגיטלי.
  • מנגנון נעילה ביומטרי.
  • מנעול קומבינציה דיגיטלי.
  • מנעול קומבינציה מכנית.
  • מנעול מפתח.
  • מנגנון נעילה משולב.
  • מספר בריחים.

הכספות השונות מספקות הגנה מפריצה פיזית של פתח הכספת ע”י בריחים המונעים את פתיחתה, לבריחים שני מאפיינים חשובים, עובי הבריח וכמות הבריחים. ככל שיהיו יותר בריחים אשר עבים יותר כך יהיה קשה יותר לפרוץ אותה. ניתן למצוא כספות עם בריח אחד ועד ל 16 בריחים, קוטר הבריחים נע בין מילימטר אחד ועד 40 מ”מ.

עובי הכספת

עובי הכספת כשמו כן הוא, עובי הדלת ועובי הדפנות של הכספת, גם כאן, ככל שאלו יהיו עבים יותר כך יהיה קשה יותר לפרוץ אותה פיזית. ניתן למצוא כספות עם דפנות ודלת בעובי של 2 מ”מ ועד ל95 מ”מ ויותר.

מידות פנים ומידות חוץ

המידות החיצוניות של הכספת חשובות לנו כדי לודא שיש מספיק מקום למקם אותה ושניתן לפתוח את הדלת שלה בצורה נוחה, כאשר מידות הפנים חשובות לנו כדי לודא מראש שהדברים אותם נרצה לשמור בה אכן יכולים להיכנס, הדבר חשוב בעיקר כאשר מדובר בכספות לאקדח או רובה או פריטים בעלי צורה וגודל מיוחדים.

משקל הכספת

למשקל יש היבט אבטחתי חשוב אשר משפיע על אופן הקיבוע שלה, על מגבלות המקום ועוד. כדי למנוע מצב בו מי שלא הצליח לפרוץ את הכספת יבחר לקחת אותה ולנסות בבית, מקבעים אותה ומשקלה מהווה מגבלה שיכולה למנוע פעולה כזו. כספת בעלת דפנות ועובי גדול תהיה ברוב המקרים גם כבדה ולא תאפשר הזזה שלה.

אופן קיבוע

בדרך כלל נרצה לקבע את הכספת במקום מוסתר כדי לא לבחון את עמידותה בפני פריצה בכך שהפורצים כלל לא ידעו על קיומה, אבל ישנן כספות אותן יהיה קשה עד בלתי אפשרי להסתיר, הן בדרך כלל יהיו כבדות יותר ומאובטחות יותר כיוון שברור שהן ימשכו את תשומת הלב של כל פורץ.

ניתן לקבע כספות לרצפה, לקיר, לחדר ספציפי, לארון ועוד, בהתאם לגודלן ולמשקלן, על מנת להתקין כספת קיר כבדה נידרש לוודא שהקיר יכול לשאת אותה בבטחה.

מחפשים כספת למשרד?

אצלנו בקפרה, תוכלו למצוא מגוון רחב של ציוד משרדי: כסאות מנהלים, מגרסות וכמובן גם כספות למשרד, כספות לבית בגדלים ובמחירים שונים, אשר יתאימו בדיוק לצרכים שלכם.

מקווים שהבנתם מהמאמר שלנו מה חשוב לדעת כשבוחרים כספת, וניתן לפנות אלינו עם כל שאלה ונסייע להתאים לכם את המוצר הנכון לצרכי העסק שלך, נשמח לעמוד לשירותכם.

מתוך הכספות שלנו

קטגוריות מוצרים
גלילה למעלה דילוג לתוכן