המדריך המלא לבחירת מגרסה ביתית

כל מגרסת נייר (מגרסה ביתית, מגרסה משרדית, מגרסה תעשייתית) היא מכשיר חשמלי שנועד למטרת גריסה של דפים. המגרסה מסייעת בשמירה על אבטחת מידע מכל סוג שהוא, פרטי ועסקי, בהתאם לשימוש ולצורך. סוג הגריסה משתנה בין מגרסת רצועות או מגרסת פתיתים. גריסת הנייר מתבצעת לפני השלכת הנייר לאשפה על מנת למנוע חשיפה של המידע המסווג שהיה על גבי הדפים בפני אדם זר, ובכך עוזרת לשמור על הפרטיות. בנוסף, לעיתים אנשים בוחרים לגרוס נייר גם על מנת לצמצם את כמות האשפה המשרדית שנערמה.

שוק המגרסות מכיל מגוון רחב מאוד של מגרסות שניתן לחלקן למספר קטגוריות: סוג החומר הנגרס, קיבולת ונפח המיכל, כושר הגריסה (כמה דפים היא תוכל לגרוס בו זמנית), גודל פתח ההזנה, אופן התחזוקה והשימון של המכשיר, הספק המנוע והמידות החיצוניות שלו.
לפני קניית מגרסה לבית חשוב למצוא את האיזון הנכון בין מחיר, יכולות וביצועים – בהתאם לצורך שיש לענות עליו.

במאמר זה תוכלו לקבל טיפים בבואכם לבחור מגרסה על ידי היכרות עם סוגי המגרסות העיקריות שקיימות בשוק.

 

 

סוגי מגרסות

ישנם 3 סוגים עיקריים של מגרסות: מגרסה אישית, מגרסה משרדית ומגרסה מסחרית.

מגרסה אישית

מגרסה אישית היא מגרסה קומפקטית אך חזקה ובדרך כלל בגודל הדומה לסל אשפה. סוג זה יהיה ברוב הפעמים קטן וזול יותר ביחס למבחר הקיים בשוק. מגרסה זו בעלת כושר גריסה של 10-15 דפים בו זמנית ובדרך כלל נפח המיכל שלה לא יעלה על 30 ליטרים. מגרסה מסוג זה תתאים לשימוש הבית והמשרד ותמוקם לרוב מתחת לשולחן העבודה או לצידו.

מגרסה משרדית

מגרסה משרדית תהיה לרוב גדולה יותר ממגרסה אישית, אך היא מגיעה במגוון גדלים ודגמים. הדגמים נבדלים זה מזה בנפח המיכל ובמידות הגריסה. בדרך כלל, מגרסות מסוג זה הנן בעלות כושר גריסה של עד 15-25 דפים ומסוגלות לגרוס גם כרטיסי אשראי ודיסקים. נפח המיכל יכול להגיע עד 50 ליטר, והן מתאימות לשימוש משרדי, ולא רק לאדם יחיד.

מגרסה מסחרית

מגרסה תעשייתית מכונה גם מגרסה מחלקתית והיא העוצמתית, החזקה, העמידה והגדולה ביותר מכל סוגי המגרסות. בעלת כושר גריסה גבוה ביותר, המיועד לגריסה רצופה ויעילה, ומגיעה לנפח מיכל של עד 150 ליטר. מגרסות אלה מתאימות לצרכיהם של מוסדות, ארגונים ומשרדים גדולים, הגורסים כמויות גדולות של נייר. הן חזקות במיוחד ויכולות לגרוס גם תיקיות שלמות, ערימות דפים, קרטון, קלטות וכד'.

תחזוקה וטיפול במגרסות

כל מגרסה דורשת תחזוקה. תדירות השימון משתנה ממגרסה למגרסה.
מגרסות נייר זקוקות לשמן סיכה. שמן זה מסייע לסכך את סכיני המגרסה ובכך מטיב את פעילות הסכינים ומביא לגריסה שקטה יותר וחלקה.

טיפים לבחירת מגרסה לבית

לפני קניית מגרסה, מומלץ לחשוב על הצרכים והמטרות שלכם ובהתאם לכך לברר מהי המגרסה שתתאים לכם ביותר.
על מנת להבין את צרכיכם, תוכלו לשאול את עצמכם את השאלות הבאות:

 • מהי מטרת הגריסה.
 • איזו כמות דפים תצטרכו לגרוס בו זמנית והאם תרצו לגרוס גם כרטיסי אשראי, דיסקים, תקליטים וכו'.
 • כמה אנשים המגרסה מיועדת לשרת.
 • מה גודל הנייר המקסימלי שתגרסו (גודל פתח ההזנה).
 • מה תהיה תדירות השימוש במגרסה ומשך הגריסה הרצופה.
 • לאיזה גודל של פתיתי גריסה תרצו שהמגרסה תגרוס.
 • היכן תמוקם המגרסה ובאיזו מידות תרצו שתהיה.
 • כמה חשובה לכם קלות התחזוקה.
 • מי החברה שתספק לכם אחריות במקרה של תקלה.
 • מה התקציב שעומד ברשותכם לשם הרכישה.
 • האם יש לכם צורך במשלוח.

אנחנו מזמינים אתכם למצוא את המגרסה המתאימה לכם בעמוד מגרסות אצלנו בחנות, לקבלת עזרה בבחירת המגרסה המתאימה ניתן ליצור איתנו קשר טלפוני.

צוות העובדים שלנו מיומן, מנוסה ובקיא בתחום ויוכל לסייע לכם בבחירת המגרסה המתאימה ביותר עבורכם ובמענה על השאלות הללו.

כולנו בקפרה יעל ישראל בע"מ (קפרה ציוד משרדי) – יותר מנשמח לעזור לכם להגיע למגרסת הנייר המושלמת לצרכים שלכם, תוך מתן שירות אדיב, מחירים הוגנים ואיכות ללא פשרות.

קטגוריות מוצרים

גלילה למעלה דילוג לתוכן